OKOLICA

 

Atrakcje w okolicy

Skansen w Olsztynku – Park Etnograficzny
Odległość: 17 km
Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Muzeum Budownictwa Ludowego, w którym znajdują się  obiekty dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla, Małej Litwy, o zróżnicowanych funkcjach, budowie i konstrukcji. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe. Wyposażenie budynków stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Na pewno będzie to interesująca lekcja historii dla małych i dużych. Dodatkowo na terenie Skansenu znajduje się hodowla zwierząt gospodarskich.
https://muzeumolsztynek.pl/

Huta Szkła Artystycznego w Olsztynku
Odległość: 16 km
Niezwykłe miejsce artystyczne. W Hucie prowadzone są pokazy podczas których wytwarzane są ręcznie szklane dzieła. W środku można obejrzeć na żywo niezwykły proces wytwarzania szklanych wyrobów m.in. szkła dekoracyjnego (m.in. aniołki, ptaszki, słoniki) oraz użytkowego (wazony, salaterki, świeczniki itp). Rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną tworząc artystyczne formy. Oryginalne i niepowtarzalne artystyczne wyroby można zakupić w przyległym sklepie.
https://www.huta-olsztynek.pl/

Ogród Botaniczny – Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach
Odległość: 16 km

Kolejnym miejscem, wartym zobaczenia jest niewątpliwie Arboretum w Kudypach. To cudowny ogród botaniczny, który kolekcjonuje rośliny drzewiaste w celu ukazania ich piękna i różnorodności. Kolekcje drzew i krzewów rosnących w arboretum liczą ok. 1000 gatunków i odmian.
https://kudypy.olsztyn.lasy.gov.pl/

Spływy Kajakowe na rzece Marózka
Odległość: 28 km
Dla miłośników wodnych przygód czekają spływy kajakowe malowniczą rzeką Marózka. Doskonały czas na obcowanie z naturą wśród sosnowych drzew. Rzeka jest płytka, posiada piaszczyste dno, dzięki czemu jest bezpiecznie i można bez obaw podziwiać otaczającą przyrodę.
https://www.kajakimazurskie.pl/marozka.html

Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie
Odległość: 5 km
Gietrzwałd leży w połowie drogi między Ostródą i Olsztynem, na skraju południowej Warmii, otoczony niewielkimi wzgórkami nad rzeką Giłwą, prawym dopływem Pasłęki. Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Ciekawe miejsce do zwiedzania i spędzenia miło czasu.

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
Odległość: 24 km
Muzeum Warmii i Mazur mieści się w najstarszej budowli miasta – gotyckim zamku kapituły warmińskiej – i może poszczycić się prawdziwymi unikatami, nawet na skalę światową. W okresie letnim zwiedzającym udostępniana jest wieża zamkowa, z której można podziwiać panoramę miasta. Muzeum organizuje cykliczne przedsięwzięcia, takie jak „Cavata na olsztyńskim zamku” i Czwartki z Kopernikiem.

Park Centralny w Olsztynie
Odległość: 24 km
Park zajmuje powierzchnię blisko 13 ha. Jego przestrzeń zaprojektowano w stylu angielskim. Dzięki naturalnym cechom krajobrazowym i przemyślanej infrastrukturze oferuje ona odwiedzającym wyjątkowe walory przyrodnicze i rekreacyjne. Znajdują się tutaj aż cztery mosty łączące brzegi Łyny, przystań kajakowa, wiele ścieżek dla pieszych i rowerzystów. W centralnej części parku, na niewielkim, płaskim placu, wzniesiono eliptyczną fontannę ze specjalnym nocnym podświetleniem. Wokół niej zainstalowano kilkutonowe, częściowo zanurzone w wodzie półkule, które symbolizują układ słoneczny, co nawiązuje do olsztyńskiej działalności Mikołaja Kopernika. Cała konstrukcja stanowi największą atrakcję.

Amfiteatr Czesława Niemena w Olsztynie
Odległość: 24 km
Amfiteatr jest kulturalnym sercem olsztyńskiego Starego Miasta. Znajduje się tuż przy zamku, w miejscu jego dawnej fosy. Nieopodal głównego wejścia do amfiteatru ustawiono „ławeczkę Kopernika”, czyli charakterystyczny pomnik wielkiego astronoma. Obsługuje 1300 miejsc siedzących i kompleks podziemnych pomieszczeń. Pod widownią mieści się kameralna sala dla 78 widzów, garderoby dla artystów i toalety. Dzięki amfiteatrowi w sezonie letnim starówka nieprzerwanie tętni życiem. Jest on główną sceną corocznego cyklu wydarzeń w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Odbywają się tu koncerty i inne występy artystyczne, imprezy rozrywkowe, a także pokazy filmowe.

Miasto Ostróda- jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie jest największym z pięciu jezior w Ostródzie. To idealne miejsce na relaks i zabawę na świeżym powietrzu. Wzdłuż brzegu jeziora ciągnie się zrewitalizowana promenada, znana jako Bulwar Europejski. To ulubione miejsce spacerowe mieszkańców miasta oraz przybywających do niego turystów. Przy promenadzie znajdują się liczne kawiarnie i klimatyczne restauracje, które cieszą się dużą popularnością dzięki pięknym widokom rozciągającym się z ich okien. W sezonie letnim Jezioro Drwęckie oferuje wiele atrakcji także dla miłośników sportów wodnych. Przy brzegu znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, takiego jak łodzie motorowe, rowery wodne czy kajaki. Świetnym pomysłem na spędzenie czasu latem będzie także odwiedzenie znajdującej się przy brzegu Jeziora Drwęckiego przystani Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej i wybranie jednego z wielu dostępnych w ofercie rejsów statkiem po Kanale Elbląskim.

https://zegluga.com.pl/oferta/

Nasza Oferta

Twoje źródło naturalnej harmonii – czeka, abyś kliknął i zaczął swoją podróż!

rezerwacja